Ei lagun! 

Euskarak ere goxo egon nahi du etxean.

Begira, begira zenbat gauza ikusteko, ikasteko eta jolasteko!

Trastamintxo ipuin, olerki eta kartel lehiaketa

Gaur goizean Trastamintxo ipuin, olerki eta marrazki lehiaketako sari-banaketa egin dugu.

Ikusgai dituzue irabazleen eta finalista izan direnen izen abizenak eta  baita saridunen argazkiak ere. Lehenengo argazkian Lehen Hezkuntzako irabazleak, bigarrenean DBH eta Batxillergoko irabazleak eta hirugarrenean Trastamintxo, Argitxo eta bere laguntzaileak. Aurten ere beraiek arduratu dira sariak banatzeaz, Lizeoko bazter guztiak nahastu ondoren.

Zorionak irabazleei eta parte-hartu duzuen guztioi. Segi horrela!

 

LH IPUIN LEHIAKETA

 

LH 3 Irabazlea: Indar Etxarri, “Trastamintxoren txakurra”

Finalistak: Iraide Lazkano, Indar Etxarri, Unax Hayden, Eider Otxotorena, Nora Zaldua, Ixone Lorenzo, Sara Gonzalez eta Aiur Mujika.

 

LH 4 Irabazlea: Laia Garcia, “Egun bat bezerorik gabe”

 Finalistak: Laia Garcia, Ilazki Portugal, Nora Iparragirre, Izar Azkarate, Urko Pikabea, Ane Alcorta, Haizea Esnaola eta Getari Legarda. 

 

LH 5 Irabazlea: Enara Artola, “A ze ezustekoa”

Finalistak:  Nora Arzallus, Gari Salaberria, Garoa Puy, Nagore Rivas, Laia Encinas, Enara Artola, Ibai Maquibar eta Leire Prieto.

 

LH 6 irabazlea: Elorri Lonbide, “Nire egun normal bat”

FinalistakElorri Lonbide, Mikel Gametxo, Joanes Aranguren, Saiorse O’Keeffe, Oihane Gil, Ihintza Erauskin, Ane Yarzabal eta Irune Sesmero.

 

LH KARTEL LEHIAKETA

 

LH 5 irabazlea: June Martiarena

FinalistakAmets Bujanda, Uxua Zabaleta, Inge Olaizola, Mikel Janin, Ekhiñe Txapartegi, Enara Artola, Nora Moran eta June Martiarena.

 

LH 6 irabazlea: Merling Martinez

Finalistak: Oier Alberdi, Elorri Lonbide, Nora Guerra, Merling Martinez, Izaro Iparragirre, Magali Rodriguez, Iago García eta Lucia Rodriguez.

 

DBH IPUIN LEHIAKETA

 

DBH 1 irabazlea: Eider Berasategi, “8848 metrotara”

FinalistakEider Rodriguez, Markel Amat, Eider Berasategi, Jare Artola , Nahia Osoro, Nikolas Luis, Markel Salaberria eta Maren Zubilaga.

 

DBH 2 irabazlea: Malen Beristain, “Betirako”

FinalistakIzaro Gurrutxaga, Malen Escribano, Irati Garcia, Ioritz Intxaurrandieta, Enara Nuñez, Olaia Vergara, Malen Beristain eta Ibai Irijalba.

 

DBH 3 irabazlea: Maren Errondosoro, “Leonen memoriak”

FinalistakMaren Errondosoro, June Zinkunegi, Oihan Sadlier, Irati Vicente, Naia Carro, Libe Crespo eta Mikel Aramendi.

 

DBH 4 irabazlea: Iraide Mitxelena, “Zuri eta zuretzat”

FinalistakIhintza Gurrutxaga, Iraide Mitxelena, Ekhi Lartzanguren, Nerea Garcia, Enara Perez eta Marina Lain.

 

DBH OLERKI LEHIAKETA

 

DBH 2 irabazlea: Lucia Lechuga, “Agurra”

FinalistakIoar Alonso, Irati Garcia, Uxuri Gonzalez, Iraia Lopez, Nora Muñoz , Maddi Artola, Malen Beristain, Irati Herce, Nahia Pikabea eta Lucia Lechuga.

Aipamen berezia: Nahia Pikabea, “Aitona”; Nora Muñoz, “Gu”

 

DBH KARTEL LEHIAKETA

 

DBH 1 irabazlea: Olaia Etxaide 

Finalistak: Markel Amat, Michell Baca, Olaia Etxaide, Elaia Pavo, Eider Rodriguez, Chloe Roldan, Adur Torres, Eneko Jauregi, Nahia Osoro, Ekain Barrasa eta Ayla Murillo.

 

DBH 2 irabazlea: Ioar Alonso

FinalistakAingeru Recuerda, Ioar Alonso, Irati Garcia eta Maddi Santos.

Aipamen berezia: Irati Garcia

 

DBH 3 irabazlea: Nora Ruiz

Finalistak: Aimar Etxaide eta Nora Ruiz.

Aipamen berezia: Aimar Etxaide

 

BATXILLERGOA IPUIN  ETA OLERKI LEHIAKETA

 

BATX 1-2 irabazlea: Edurne Gaztelumendi

FinalistakMaddi Askasibar, Edurne Gaztelumendi, Uxue Armental, Aitor, Iparragirre, Izaro Urra, Maddi Vicente, Maddi Roldan eta June Curtu. 

 

Aipamen berezia: Uxue Armental