Trastamintxo Lehiaketako finalista eta irabazleak

Goizean goiz, 2024ko Trastamintxo ipuin, olerki eta marrazki lehiaketaren sari banaketa egin dugu Lizeoko jangelan. Urduritasuna eta poza nabari ziren aretoan, eta irabazleak eta finalistak txalo zaparrada artean igo dira oholtzara. Ekitaldia DBHko Euskara Taldeko ikasleek antolatu dute, oso fin.

Hauek izan dira 2024ko Trastamintxo Lehiaketako finalista eta irabazleak.

Zorionak bai zuei eta parte hartu duzuen guztioi!

Hona hemen ekitaldiko argazki batzuk


IPUINAK

LH3

FINALISTAK:

  • GARAIZ GARAI. Maialen Gonzalez Tapia
  • DON ETA DINOREN BORROKA. Anjara Ruiz Vaovolo
  • TRASTAMINTXO ETA ABENDUAREN 5a. Alaiñe Ziganda Berrio
  • MISSI ETA JON. Alexia Lorenzo Martin
  • 5.ELEMENTUA. Ani De los Mozos Almandoz
  • ELUR PANPIN GORRIA. Lur Arbillaga Sanz
  • MATXIN IÑAUTERIETAN. Asier Esnaola Oiaga
  • AITOR IÑAUTERIETAN. Maren Galdos Castellanos

SARITUA: MATXIN IÑAUTERIETAN. Axier Esnaola Oiaga


LH4

FINALISTAK:

  • MAXIREN ERLOJUA. Aner Lekuona Martinez
  • MITOLOGIAREN MUNDU MIRAGARRIA. Naroa Torres Matin
  • ESPAZIOAN BIDAIATZEN GURASOAK OHARTU GABE. Aitz Burgoa Arrieta
  • SORGINAK. Irati Alonso Arrieta
  • MUNDUARI BUELTA BAT. Leah Bogaz Polo
  • GAUEAN DEABRUAK GARA. Joanes Maquibar Aldarondo
  • GOXOKI DENDATIK IHESI. Kira Lazcoz Perez
  • XIXI ROBOTA. Iraia Mera Melendez

SARITUA: GOXOKI DENDATIK IHESI. Kira Lazcoz Perez


LH5

FINALISTAK:

  • ANIMALIAK HITZ EGITEN. Izar Ormazabal Diaz
  • URAREN BIDAIA. Eki Ait-Bahadou Serranoa
  • MAITASUNAK GUZTIA ALDATU DEZAKE. Julen Rolin Vazquez
  • MANIFESTAZIOA. Ekhi Carrasco Hernandez.
  • ANDER ETA BULINA. Xuban Perez San Bruno
  • AZKEN SUGARRA. Uxue Ben Chaib Rubio
  • INAUTERIETAKO MISTERIOA. Maddi Crespo Kortabarria
  • GURE MUNDUA ARRISKUAN. Arane Sanchez Ruiz-Carrillo

SARITUA: MAITASUNAK GUZTIA ALDATU DEZAKE. Julen Rolin Vazquez


LH6

FINALISTAK:

  • ZUHAITZA ETA NI. Galder Castro Cospedal
  • BAKAR BAT GARA. Nikole Alday Murua
  • BILBOTIK LAPURDIRA. Arhane Inda Etxeberria
  • MARIAREN EGUNEROKOA. Eider Otxotorena Ventoso
  • BIDAIAREN AZKEN HELMUGA. Itsaso Pastor Pascual
  • INAUTERIAK IRAGANEAN ETA ETORKIZUNEAN. Ixone Lorenzo Vergara
  • GERRARIK EZ. June Lopez Penedo
  • ZUEK KUTXATU, GUK KONPONDU? Leire Santolaria Salaberri

SARITUA: BAKAR BAT GARA. Nikole Alday Murua


DBH 1

FINALISTAK:

  • BAKEAREN OMENEZ. Ilazki Portugal Herrador
  • URTEBETE ONDOREN… Amaiur Cuevas Mora
  • JOAN EGIN ZEN. Laia Garcia Iriondo
  • MARI NAZKANEREN ISTORIOA. Olatz Zaldua Irastorza
  • NOLA BUELTA? Haizea Fernandes Laboa
  • GABONETAKO ZUHAITZ-BOLA BEREZIA. Izar Azkarate Gartzia
  • UDAKO EGUZKIAK. Nora Iparragirre Rodriguez
  • KONDAIRA ZAHARRA. Udane Erauskin Lizarazu

SARITUA: JOAN EGIN ZEN. Laia Garcia Iriondo


DBH 2

FINALISTAK:

  • ARTISTEN MUNDU ZAILA. Amaiur Viana Rey
  • UXUEREN BIDAIA. Jimena Olmos Altube
  • NERABEZAROA ALDATUZ. Malen Iza Salterain
  • ISPILUAREN BESTE ALDE. Nora Aginaga Berdonces
  • PRESAKA. Laia Encinas Jausoro 
  • ZERGATIK NIRI? Uxua Zabaleta Gañan
  • IKRANIAKO NESKA. Enara Barbarin Izurieta
  • BERE LEKU KUTTUNENA. June Martiarena Lasa
  • IRAGANEAN GALDUA. Elaia Lonbide Urkiola

SARITUA: BERE LEKU KUTTUNENA. June Martiarena Lasa


DBH 3

FINALISTAK:

  • XUBANEN ETORRERA. Laia Montalbán Gonzalez
  • NIRE BIHOTZEAN BETIKO. Oihane Gil Yarzabal
  • ZORIGAIZTOKO SENTIMENDUEN KATEA. Libe Lopez Diez
  • ETA ORAIN, ZER? Ihintza Erauskin Lizarazu
  • GUTUN-AZAL BAT. Yue Riveira Mitxelena

SARITUAK:

ETA ORAIN, ZER? Ihintza Erauskin Lizarazu

GUTUN-AZAL BAT. Yue Riveira Mitxelena


DBH 4

FINALISTAK:

  • IHESKIDEAK. Ane Aldalur Makazaga
  • 16 URTE, 4 LAGUN. Iraia Salbide Ferreira
  • ZURE OROIMENEZ. Jare Artola Ocariz

SARITUA: ZURE OROIMENEZ. Jare Artola Ocariz


BATX 1

FINALISTAK:

  • SINESTEN NUEN EDO SINESTEN DUT. Ioar Alonso Erauskin
  • AUSARDIA DA BEHAR DUDANA. Maddi Artola Sarasola
  • BETIKO ITZALAK. Irati Garcia Iriondo

SARITUA: BETIKO ITZALAK. Irati Garcia Iriondo


BATX 2

FINALISTAK:

  • NON DAGO ELOHIMA? Libe Crespo Kortabarria
  • BIDASOA. Jurgi Sarasola Artola

SARITUA: NON DAGO ELOHIMA? Libe Crespo Kortabarria


 

OLERKIAK

DBH 2

FINALISTAK:

  • NI NEU. Maia Salaberria Oteiza

SARITUA: NI NEU. Maia Salaberria Oteiza


DBH 3

FINALISTAK:

  • SENTIMENDUEN AGURRA. Yue Riveira Mitxelena

SARITUA: SENTIMENDUEN AGURRA. Yue Riveira Mitxelena


BATX 1

FINALISTAK:

  • ZUTAZ, ZU GABE. Elene Telletxea Yarzabal
  • LOGELA ILUN ETA TXIKI BATEAN. Irune Salaberria Oteiza
  • BESTEEN MINA, NIRE POZA. Ibai Martin Garcia
  • EGUNSENTITIK ILUNABARRERA. Izaro Gurrutxaga Etxeberria
  • ILUNTASUNEAN ARGIA. Maddi Artola Sarasola

SARITUA: ILUNTASUNEAN ARGIA. Maddi Artola Sarasola


BATX 2

FINALISTAK:

  • GURE GABONAK. Oihan Iribarren Urtizberea
  • PERTSONEZ INGURATUTA ETA BAKARRIK. Zelai Perez Goienetxea

SARITUA: PERTSONEZ INGURATUTA ETA BAKARRIK. Zelai Perez Goienetxea


 

KARTELAK

LH 5

FINALISTAK:

  • JUNE EGAÑA ARTOLA
  • EKHIA ZUBIAURRE GONZALEZ
  • GARAZI GANTXEGI BERNEDO
  • ASIER INDA MAYORAL
  • IBAI OJEDA CALZADA
  • UXUE GOIKOETXEA GOMEZ
  • ENARA OLASAGASTI KORDIC
  • XUBAN MUGICA ARNAEZ

SARITUA: GARAZI GANTXEGI BERNEDO


LH 6

FINALISTAK:

  • INDAR ETXARRI POVES
  • UNAI GONZALEZ MARTIN
  • MARTINA RIOS OSQUILA
  • EIDER OTXOTORENA VENTOSO
  • JON SERRANO  COTOS
  • HELENE CARRASQUEDO LEKUONA
  • OIER GONZALEZ GOMEZ
  • OIHANE MARTIN GARCIA

SARITUA: INDAR ETXARRI POVES


DBH 1

FINALISTAK:

  • AARON ASLAM MARTINS
  • ILAZKI PORTUGAL HERRADOR
  • AIMAR RTIBI RUBERT
  • NICOLAS MORARU
  • OIER ALTUNA IZAGIRRE 
  • IZARO ELGEZABAL ALKAIN
  • UDANE MARTIN RESANO 
  • LAIA GARCIA IRIONDO 
  • IZAR AZKARATE GARTZIA
  • ADUR CALVO YUSTA
  • HAIZEA FERNANDES LABOA

SARITUA: LAIA GARCIA IRIONDO

AIPAMEN BEREZIAK: 

  • NICOLAS MORARU
  • UDANE MARTIN RESANO

DBH 2

FINALISTAK:

  • MARA GALARDI ZUBIZARRETA
  • JUNE MARTIARENA LASA
  • MAIA SALABERRIA OTEIZA
  • ELAIA LONBIDE URKIOLA
  • MAI VILA MEJUTO
  • ERANA BARBARIN IZURIETA
  • NAGOREE RIVAS GONZALEZ
  • ARIANE ZUBIETA ENRIQUE
  • GARAZI BIURRUN REY
  • TEPEA SAN JOSE BITOUN

SARITUA: MAIA SALABERRIA OTEIZA
AIPAMEN BEREZIA: ELAIA LONBIDE URKIOLA


DBH 3

FINALISTAK:

  • IHARA PEREZ DE SOUSA
  • MAIALENM BURGOS BURGOA
  • EDURNE CAMPANO RODRIGUEZ
  • HIRUNE SESMERO LUQUE
  • NAIA PENEDO RAMON
  • ALAIN ALTUNA IZAGIRRE
  • MIKEL GAMETXO TELLETXEA
  • OIHANE GIL YARZABAL
  • LIBE LOPEZ DIEZ
  • SARITUA: OIHANE GIL YARZABAL

Lehenengo argazkian, irabazleak; bigarrenean, euskara taldeko neska-mutilak; eta hirugarrenean, Trastamintxo eta bere lagun min Argitxorekin.